PREMIS VEU 2023
Actor i actriu revelació
Nominats
- Álex Sospedra per “El paraíso de las sñoras”
- David Rodríguez per “Overlord”
- Eugeni Serra per “Las chicas de Sor Ángela”
- Anna Montesinos per “Harley Quinn”
- Paola Navalón per “Overlord”
- Paula Yuste per “Lego. Ninjago. El ascenso de los dragones”
Guanyadors
- Eugeni Serra
- Paula Yuste
Millor ajust de guió
Nominats
- Alba Ruiz per “Harley Quinn”
- Rafa Albert per “Hotel Portofino”
- Rubén Felis per “Spy X Family”
Guanyador
- Rubén Felis
Actor i actriu de doblatge d´animació en valencià
Nominats
- Dani González per “Turu y els Turulecs”
- Fernando Barber per “Gormiti”
- Rubén Aranda per “Gormiti”
- Eva Andrés per “Croco Doc”
- Majo Montesinos per “L’abella Maia”
- Mari Giner per “L’abella Maia”
Guanyadors
- Dani González
- Majo Montesinos
Actor i actriu de doblatge d´animació en castellà
Nominats
- Álex Moreno per “Demon Slayer”
- Jesús Motos per “Spy X Family”
- Rubén Aranda per “Big Nate”
- Lucía Aránega per “Harley Quinn”
- Majo Montesinos per “Ataque a los titanes”
- Silvia Tarín per “Harley Quinn”
Guanyadors
- Rubén Aranda
- Silvia Tarín
Actor i actriu de doblatge musical
Nominats
- Dani González per “Norman Picklestripes”
- Fernando Barber per “Big Nate”
- Rubén Felis per “Norman Picklestripes”
- Cari Monrós per “Let’s go, Luna”
- Clara Laguarda per “Best y Bester”
- Majo Montesinos per “Big Nate”
Guanyadors
- Rubén Felis
- Cari Monrós
Narració de documentals
Nominats
- Enrique Pacheco per “Grans Viatges amb tren”
- Rafa Ordóñez per “Cazadores de gemas”
- Rosa López per “Killer at the crime scene”
Guanyadora
- Rosa López
Direcció en valencià
Nominats
- José Luis Siurana per “Dia de patriotes”
- Laura Violeta per “La mort a la vora”
- Rafa Albert per “Hotel Voramar”
Guanyador
- Rafa Albert
Direcció en castellà
Nominats
- David Rodríguez per “Harley Quinn”
- Ernest Sendín per “La noche más larga”
- Marina Vinyals per “Las chicas de sor Ángela”
Guanyador
- David Rodríguez
Millor tècnic de so
Nominats
- Antonio Castillejo de Black Noise
- Eugeni Serra de Black Noise
- Fabio Fiorano de D4a2
Guanyador
- Antonio Castillejo
Actor i actriu de doblatge en valencià
Nominats
- Dani González per “El club dels divorciats”
- Josema Soler per “Hotel Portofino”
- Rafa Ordóñez per “Hotel Portofino”
- Eva Andrés per “Hotel Voramar”
- Greta Ruiz per “Hotel Voramar”
- MJ Chabrera por “La casa del rellotge a la paret”
Guanyadors
- Dani González
- MJ Chabrera
Actor i actriu de doblatge en castellà
Nominats
- Dani González per “Norman Picklestripes”
- Fernando Barber per “Big Nate”
- Rubén Felis per “Norman Picklestripes”
- Cari Monrós per “Let’s go, Luna”
- Clara Laguarda per “Best y Bester”
- Majo Montesinos per “Big Nate”
Guanyadors
- Carles Teruel
- Rosa López